KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 13338129
*
nr 1333 8129
Iris Nordstrandh
(1915-2006), Sverige
Oljemålningar, 2 st, Signerad. Olja på duk, ca 20x25 cm
Iris Nordstrandh, svensk bildkonstnär född 1915, död 2006.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 juni 2020
kl 20:17:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/6 19:54:10
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Iris Nordstrandh
Iris Nordstrandh, svensk bildkonstnär född 1915, död 2006.
Läs mer om Iris Nordstrandh
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: iris nordstrandh olja på duk oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:51
-
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:17
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:04
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:50
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:41
*
Iris Nordstrandh
Iris Nordstrandh, svensk bildkonstnär född 1915, död 2006.
Läs mer om Iris Nordstrandh
nr 1333 8129
Iris Nordstrandh
(1915-2006), Sverige
Oljemålningar, 2 st, Signerad. Olja på duk, ca 20x25 cm
Iris Nordstrandh, svensk bildkonstnär född 1915, död 2006.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 juni 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/6 19:54:10 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Iris Nordstrandh
Iris Nordstrandh, svensk bildkonstnär född 1915, död 2006.Läs mer om Iris Nordstrandh
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: iris nordstrandh olja på duk oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:51 -
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:17 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:04 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:50 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:41